МолодежьВиртуальный Притвор - православный молодежный порталЛаврские купола над Днепром

Подписка

Для того, чтобы подписаться на нашу рассылку анонсов-новостей оставьтеКалендарь       анонсов

< Окт 2019 >
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Религиозные анонсы

06.12.2015 - 08.12.2015
Міжнародний кінофестиваль Світло

У неділю, 6 грудня, у великому залі кінотеатру «Кінопанорама» відкриється II міжнародний Кінофестиваль «Світло». Режисери і студії з усіх куточків України, а також з Іспанії, Швейцарії, Білорусі та інших країн представлять публіці художні та документальні фільми, анімацію, музичні кліпи та соціальні ролики&#65279;, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Цього року через фільми автори будуть говорити на теми любові, стосунків батьків і дітей, краси у всіх її проявах, дитячих та дорослих мрій. Багато авторів не оминули тему війни з ракурсу роботи волонтерів, капеланів, добровольців.

Серед членів журі цього року — народні та заслужені артисти України, заслужені працівники культури України, такі як Леонід Мужук, Дмитро Ломачук, актор театру та кіно Дмитро Ступка та фотограф Ігор Гайдай.

Захід об'єднає режисерів і любителів кіно, яким імпонує формат фільмів, передач, відео робіт, де немає місця насильству і аморальності.

Відкриття фестивалю відбудеться 6 грудня о 17:00 концертною частиною, у якій братимуть участь одна з перших скрипальок України Мирослава Которович, переможець шоу «Голос країни» Ігор Грохоцький та квінтет-фіналіст шоу-програми Х-Фактор United People.

Фестиваль відбуватиметься протягом трьох днів:

Перший день. Неділя, 6 грудня 17:00 - 22:00
Другий день. Понеділок, 7 грудня 18:00 - 22:00
Третій день. Вівторок, 8 грудня 18:00 - 22:00

Програма тут

Місце фестивалю: Київ, вулиця Шота Руставелі, 19, кінотеатр «Кінопанорама», великий зал.

Контакти: +38(097) 640 14 55.

04.12.2015
Ярмарок вакансій для людей з інвалідністю

З нагоди Міжнародного дня інвалідів Громадська організація «Всеукраїнський Інтеграційний Рух «ВІР в Україну» та Громадська організація «Центр громадянських ініціатив «Ми разом» вирішили спільно організувати та провести Великий Ярмарок вакансій для людей з інвалідністю, яка відбудеться 4 грудня 2015 року о 15:00 у приміщенні київського Американського дому (вул. М. Пимоненка, 6).

Запрошуються роботодавці (компанії, організації, підприємства) взяти участь у Великому Ярмарку вакансій і тим самим продемонструвати суспільству свою соціальну відповідальність, лояльність до людей з інвалідністю та готовність спільно з органами державної влади, представниками бізнесу та громадськими активістами допомагати вирішувати проблеми працевлаштування інвалідів. Безумовно, ваша участь у заході в якості потенційного роботодавця сприятиме формуванню позитивного соціально-орієнтованого іміджу вашої організації на ринку праці та в сфері бізнес-комунікації в подальшому.

Для участі у заході учасникам-роботодавцям необхідно надіслати лист-підтвердження, зазначивши коротко про діяльність компанії, наявні вакансії для інвалідів, ПІБ та посаду представника, контакти на електронну адресу:
integrationmovement@gmail.com

23.11.2015
Семінар Одержавлення православ’я на українських землях у ХІХ – на початку ХХ ст.

23 листопада 2015 р. Національний центр «Мала академія наук України» і Молодіжна громадська організація «Молодіжна асоціація релігієзнавців» проведуть черговий міждисциплінарний дослідницький семінар з православ’я на тему «Одержавлення православ’я на українських землях у ХІХ – на початку ХХ століть», повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Доповідач – Андрій Гринешин, незалежний дослідник, кандидат історичних наук.

В анотації доповіді говориться: "Церковна реформа, проведена російським царем Петром І, теоретично розроблена українцем за походженням Ф. Прокоповичем, але на українських землях цю реформу почали впроваджувати на межі ХVІІІ – ХІХ ст. Олександр І, провів адміністративну реформу щодо територіальних меж єпархій. Микола І проводив політику інтеграції православної церкви правобережної України у церковний організм імперії, використовуючи економічні методи. Олександр ІІ, використовуючи пропагандистко-ідеологічні можливості православної церкви, проводив політику бюрократизації церковного життя на українських землях. Олександр ІІІ уніфікував систему пенсійного забезпечення цивільних чиновників і служителів православної церкви. Микола ІІ завершив перетворення Російської православної церкви на державну інституцію шляхом припинення окремого інформування єпархіального керівництва про призначення по духовному відомству".

Семінар розпочнеться о 16:00 за адресою: м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 1, «Зал засідання президії МАН» (7 поверх).

До участі запрошуються усі бажаючі.

13.11.2015
Зустріч з проф. Костаке Мілковим на тему Православ'я та протестантизм

13 листопада в Гуманітарному корпусі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбудеться зустріч з професором Костаке Мілковим на тему "Православ'я та Протестантизм".

Костаке Милков — магістр гуманітарних наук, доктор філософії (Оксфордський університет, 2008), магістр теології, (Теологічна семінарія Гордон-Конуел, Массачусетс, 1998), президент Балканського Інституту віри та культури (BIFC), Македонія. Дослідницький інтерес охоплює патристику, екуменізм, етику. Автор дисертації «Зречення згідно думки св. Максимуса Сповідника» (Оксфордський університет, 2011).

Захід розпочнеться о 12:30 в Гуманітарному корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова, по вул. Тургенєвська 8/14, ауд. 3-4.

Вхід вільний.

Контакти 093-522-1961.

17.10.2015
У Києві прочитають лекцію - Релігії світу: з яких питань варто починати?

17 жовтня в Києві в рамках культурного проекту "Релігії світу" столичний науковець Сергій Головащенко прочитає лекцію "Релігії світу: з яких питань варто починати?".

Сергій Головащенко – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету "Києво-Могилянська академія". Лектор розповість про те, як можлива наука про релігію, єдність і багатоманіття джерел релігії, богословський та науковий підходи до розповіді про релігію та розпочне дискусію про теорії походження і розвитку релігій.

Курс "Релігії світу" – це відверта розмова про одну з найінтимніших (і часто найпомітнішу) сторін людського життя – про релігію. Курсу, який розпочинається 24 жовтня, передує вступна лекція 17 жовтня Сергя Головащенка "Релігії світу: з яких питань варто починати?".

"Лекції курсу дадуть можливість почути, побачити й відчути те, про що ніколи не дізнатися з книжок, телебачення або інтернету. Ви отримаєте новий погляд на релігію як спосіб людського буття, вибудуєте краще розуміння себе й людей навколо себе та віднайдете вміння ставити собі важливі питання й чесно на них відповідати", – зазначають організатори заходу.

Вхід на лекцію вільний за умови реєстрації на http://goo.gl/forms/FC2iXJ9ozK
Початок об 11.00 за адресою

15.10.2015
У Києво-Печерській лаврі відкриється виставка ікон для незрячих

15 жовтня з благословення митрополита Онуфрія у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі буде представлена унікальна виставка ікон для незрячих людей, яку організовує Всеукраїнська благодійна організація інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини».

На експозиції будуть представлені ікони та картини, нанесені на папір точковим шляхом для тактильного сприйняття пальцями. Сюжет багатьох із них зображує біблійні події, коли Господь дарує сліпим зір.

Також будуть представлені образи Богородиці, сліпої від народження блаженної Матрони Московської, святителя Луки Кримського, який втратив зір на схилі років, та інших святих.

Виставка триватиме лише один день, 15 жовтня, з 9:00 до 18:00 у Стефанівському приділі Успенського собору лаври. Вхід на територію заповідника Верхньої лаври, де розташований собор, для інвалідів безкоштовний, в тому числі у небогослужбовий час.

15.10.2015
У Києві відбудеться презентація монографії - Вододіли секуляризації

15 жовтня 2015 року в Києві відбудеться презентація монографії «Вододіли секуляризації». Мета заходу, який організують Кафедра управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції Інституту управління та економіки освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова та Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації, – актуалізувати в українському академічному просторі дискурс про секуляризацію, який би враховував сьогоднішню агресивну контрсекулярну позицію країн на південь і на схід від Європи.

Ключові спікери презентації:

Михайло Черенков — д.філос.н., професор Українського католицького університету;
Олександр Білокобильський — д.філос.н., голова Київського відділення Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації, професор кафедри філософії Донецького національного університету.

Монографія присвячена релігійному виміру існування сучасної, на перший погляд світської, цивілізації. Проте автори доводять, що Захід дещо передчасно забув про свої християнські витоки та констатують наявність симптомів вимушеного релігійного пробудження Європи.

«В монографії ми сконцентрувалися на вивченні процесу секуляризації сучасної культури, під яким ми розуміємо зменшення впливу релігії на розвиток суспільства та держави. Слід зазначити, що ці процеси досліджувалися переважно на прикладі західної цивілізації, бо саме з Європи вони були «експортовані» до інших регіонів світу», — говорить Олександр Білокобильський, голова Київського відділення Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації.

В книзі послідовно розглядаються сучасні теорії секуляризації: постсекуляризація, контрсекуляризація, теорії раціонального вибору тощо. Автори пропонують власну інтерпретацію постання секулярного суспільства, як наслідок унікальної раціоналізації середньовічного латинського християнства. Сучасні глобальні кризові явища інтерпретуються як результат конкурентного протистояння світів первинної та вторинної секуляризації, кожний з яких пропонує власні проекти глобального розвитку. Розглядаються різні варіанти зіткнення секулярного проекту Модерна та його релігійно мотивованих альтернатив, зокрема «Русского міру», що вилився у конфлікт на Сході України.

Автори книги зазначають, що розглядають конфлікт на Донбасі, як приклад зіткнення цивілізаційних проектів на локальному рівні. «Це справжня світоглядна війна, яка географічно не обмежується територією одного Донбасу. Насправді вона охоплює всю Європу, а також Росію», — підкреслює Олександр Білокобильський.

«Заходу слід зрозуміти, що подальше наростання глобального протистояння на рівні ідеологій несе пряму загрозу світовій безпеці. Глобальним гравцям необхідно переглянути принципи взаємовідносин, щоб уникнути катастрофи. Предметом діалогу між ними, в тому числі, мають стати ціннісно-світоглядні орієнтири, які зараз взагалі не обговорюються», — резюмував він.

Початок реєстрації: 13.30. Початок засідання: 14.00. Адреса: Київ, вул. Саратовська, 20. конференц-зал, 2 поверх (біля ст. м. Сирець у корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова).
Контакти: uisgda@gmail.com, (063) 353-01-72.

12.10.2015
Молоді науковці та християни проведуть в Києві зустрічі з дослідником іудаїзму Пінхасом Полонським

Центр дослідження релігії та відділення богослов’я Студентського наукового товариства Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова, разом зі Спілкою студентів-християн України, організують зустрічі з дослідником іудаїзму доктором Пінхасом Полонським.

12 жовтня відбудеться перша зустріч "Кабала та її місце в іудаїзмі", яка розпочнеться о 11.50 у Галицькій синагозі за адресою: Київ, вул. Жилянська, 97а (чоловіків просять мати головні убори).

Того ж дня, 12 жовтня, о 18.30 відбудеться друга зустріч "Наука та модернізація релігії", яка пройде за адресою: Київ, вул. Тургенєвська, 8/14, ауд. 3-4, гуманітарний корпус НПУ ім. М. П. Драгоманова, 3 поверх, аудиторія 3-4.

03.10.2015
У Києві відбудеться Міжнародний молодіжний форум - Місія в професії

3 жовтня 2015 року в столичному "Українському домі" відбудеться Міжнародний молодіжний форум «Місія в професії», організатором якого виступає Асоціація «Духовне відродження».

Програма форуму буде складатися з трьох частин та авторських семінарів. У першій частині, «Основи», обговорюватиметься богословська підстава, на якій будується покликання християнина в професійному світі. Друга частина, «Перспективи», відкриє шляхи впливу християн-професіоналів на різні сфери суспільства. І, нарешті у третій темі, «Рух», йтиметься про існуючий досвід інтеграції християнських цінностей у суспільство і моделі взаємодії професіоналів-християн.

У форумі візьмуть участь міжнародні спікери, чия наполеглива праця і християнські переконання допомогли досягти висот у своїй професії і вплинути на багато тисяч людей. Серед почесних гостей – пастор і колишній прем'єр-міністр Норвегії Kjell Magne Bondevik, доктор філософських наук, професор, віце-президент Асоціації «Духовне відродження» Михайло Черенков, народний депутат ВРУ Павло Унгурян, директор Східноєвропейського лідерського форуму Ярослав Лукасик та інші.

За підсумками форуму організатори планують створити інтерактивний ресурс «Спільнота для християн-професіоналів», який має допомогти всім соціально-активним християнам взаємодіяти творчо і ефективно.

Початок події о 10:00 в Українському домі (вул. Хрещатик, 2), завершиться форум о 20:00.

05.09.2015 - 24.10.2015
В національному художньому музеї України стартує лекторій з історії стародавнього мистецтва

Національний художній музей України запрошує всіх охочих на лекторій «Стародавнє мистецтво», який проходитиме щосуботи о 14.00, починаючи з 5 вересня до 24 жовтня 2015 р.

Культурний пласт, що традиційно позначається термінами стародавнє або доакадемічне українське мистецтво, охоплює проміжок часу у майже тисячу років і грандіозне розмаїття пам’яток – від крихітних маргінальних малюнків до шедеврів давньоруської архітектури і пишних барокових іконостасів. Лекторій «Стародавнє мистецтво» від Національного художнього музею України дає можливість не лише дізнатися про розвиток мистецьких стилів і напрямів періоду, а й зануритися в історичний та культурний контекст.

Розклад лекцій:

5 вересня, 14:00. «Київська Русь: Архітектура. Монументальне мистецтво»
12 вересня, 14:00. «Київська Русь: Іконопис. Мініатюра»
19 вересня, 14:00. «Українське мистецтво 14–15 століття»
26 вересня, 14:00. «Українське мистецтво 16–17 століття»
3 жовтня, 14:00. «Українське бароко: Архітектура. Монументальний живопис»
10 жовтня, 14:00. «Українське бароко: Іконостас. Ікона. Графіка»
17 жовтня. «Український портрет 16–17 століття»
24 жовтня, 14:00. «Українська народна картина «Козак Мамай»

Усі лекції читають наукові співробітники музею, фахівці з даного періоду українського мистецтва.

Вартість абонемента 210 грн., пільгового (для школярів, студентів, пенсіонерів) – 70 грн.

Абонементи можна придбати у касі музею,
з 10:00 до 17:00, у п`ятницю з 12:00

Добавить свой анонс

Страницы: <<  1    2    3    4  >>