2008.07.27. Тост Його Всесвятості Вселенского Патріарха Варфоломія

Тост Його Всесвятості Вселенского Патріарха Варфоломія I на офіційному бенкеті
у Його Високопреосвященства Володимира, Митрополита Київського
 (27 липня 2008 р.).
 
 
Ваші Блаженства!
Ваше Високопреосвященство, Високопреосвященніший Митрополите Київський і Галицький, улюблений брате і співслужителю Володимире!
Ваші Преосвященства!
Преподобні Браття!
Шановне і улюблене товариство!

Божественна Літургія, що її ми сьогодні відслужили разом з Їхніми Блаженствами, нашими улюбленими братами і Предстоятелями Автокефальних Церков, і Вашим Високопреосвященством, улюблений і шановний Митрополите Київський, та іншими улюбленими братами, святкуючи тисяча двадцятилітній ювілей масового хрещення киян, яке означає вхід українського народу та інших руських племен до Церкви Христа, досягла своєї кульмінації. Навколо священного жертовника, об’єднані в одне церковне тіло, не зважаючи на національні чи мовні відмінності, ми в одній думці і любові визнавали нашу одну віру і православну побожність, одноголосно проповідували нашу надію на одного Господа і Бога і причащались з однієї чаші одним хлібом життя і спасенною кров’ю лише одного Агнця Божого, який забирає гріхи світу. Слава Богу, Який дав нам це велике благословення.

Але наша радість ще далеко не закінчена: багато дорогих дітей Українського Православ’я, з багатьох причин, які на цей момент не можемо розглядати, не змогли взяти участі у спільному літургійному бенкеті та спільному і великому ювілеї, перебуваючи, так як воно не має бути, поза канонічною церковною структурою та ієрархією. Це дуже сумно, оскільки воно роздирає незшитий хітон Господа нашого, воно ділить Його містичне тіло і дає ворогам нашої віри підставу для насмішок над Церквою. Повторюю справедливі слова Святого Павла «Чи Христос може бути розділений?» (I Кор. 1:13). Цей поділ знищує Церкву, чиє ім’я служить для єдності та збору в одному місці. То ж ми чуємо, кожен своїми вухами, голос Бога, Який вимагає: «Збери Мені той народ, і вони слухатимуть слів Моїх» (Повтор. 4:10), і знову: «Піди на дороги і загороди, та й силуй прийти, щоб наповнився дім мій» (Лк. 14:23). Ми знаємо, що Ви, Високопреосвященніший Митрополите Київський Володимире, а також Ієрархи навколо Вас, маєте завжди нагострені вуха до волі і заповідей Господніх, ви горите любов’ю до даної Вам пастви, і трудитесь із запалом і страхом Божим, щоби ті діти, які сьогодні перебувають поза огорожею Святої Церкви, повернуться в лоно канонічної Православної Церкви України. Це стосується також і Його Блаженства та найулюбленішого і шанованого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II. На щастя, шановна українська держава і Високоповажний Президент України твердо бажають, щоби зникли всі руйнівні і розкольницькі тенденції, були ліквідовані всі схизми і щоби всі побожні православні віруючі України з’єднались в одне стадо згідно з Божою волею. Ми впевнені, що кожен, до кого звернені ці слова, буде робити все можливе для досягнення цієї святої і угодної Богові мети.

Високопреосвященніший улюблений брате Митрополите Київський, наше присутність тут, після люб’язного запрошення Його Блаженства, Патріарха Алексія і Високоповажного Президента Ющенка має значення братерської підтримки і бажання внеску, як святі канони вимагають від Матері-Церкви Константинополя, зусиль Вашого Високопреосвященства і всіх достойників Церкви, які мають той самий дух доброї віри і доброї волі, щоби незабаром в Україні настав «день, повний радості і насолоди», коли Богом дана мудрість пануватиме серед вірних. Ми прибули до Вашої чудової країни і до благословенного міста Києва, щоб радіти разом з Вами на цьому великому ювілеї та дарувати вам підтримку і любов нашого серця. Ми прибули, щоби від усієї душі побажати, аби Православ’я ще більше прославилося у Ваших поважних особах та шанованих і улюблених Богом працьовитих людях. Ми прибули, щоби отримати благословення Святого Рівноапостольного князя Володимира, іменем якого Ви гідно названі, і Святої Ольги, а також заступництво всіх Святих, яких Бог з приємністю дав Україні або через їхнє мучеництво, або через їхнє подвижництво чи через аскетизм, або через їхнє добре пастирство і їхнє безпомилкове дотримання святого вчення. Ми прибули також з метою увінчати ваш народ благословенням Церкви, яка мала честь тисяча двадцять років тому привести ваш народ до Христа, звістити йому Євангеліє, відродити його від води і Духа, окормити його Святими Таїнствами та зробити людей співгромадянами святих і спадкоємцями Царства Божого.

Від усієї душі дякую Вам за вашу любов, гостинність та за цей братерський бенкет. Ми благаємо Вас, щоби Ваші молитви захищали нас і Константинопольську Церкву та її дітей по всьому світу, які завжди є випробовувані. Ми піднімаємо цей келих за Ваше здоров’я, довголіття та за мир і стабільність у Святій Церкві в Україні. На многії літа, Високопреосвященніший і улюблений Брате!

 

Джерело: Офіційний сайт Константинопольського Патріархату