МолодежьВиртуальный Притвор - православный молодежный порталЛаврские купола над Днепром

Подписка

Для того, чтобы подписаться на нашу рассылку анонсов-новостей оставьтеКалендарь       анонсов

< Дек 2019 >
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

"Щедрувальна" акція на Андріївському: мирний спротив з піснями та посмішками

24.01.2007

В Церкви и около

Як відомо, у 2006 році загроза знищення історичного та природного обличчя постала навіть над однією з найкрасивіших і, можливо, найбільш культових вулиць Києва – Андріївським узвозом. Історичний центр Києва збираються віддати під забудову розважальним комплексом, існує проект знищення алеї художників – під приводом сприяння тим же митцям, побудови музею художника Марченка. Під загрозою опинився навіть фундамент історичної Андріївської церкви , котрий збираються підрити будівельними роботами. Поруч із Узвозом іде наступ на Пейзажні алею, котру Київрада та КМДА збираються цілком "реконструювати" методом знесення зелених насаджень, які ще залишилися, під дивним приводом – "аби не захопили приватники під садиби" . У відповідь на такі плани бізнесменів-можновладців було проведено низку громадських слухань (вересень, грудень 2006 р.), розпочався збір підписів під місцевою ініціативою щодо скасування забудови Узвозу . Громадськість повстала проти незаконних планів забудовників, котрі порушують як мінімум Європейську ландшафтну хартію та Екологічну Угоду міст, документи, ратифіковані Україною, та й елементарні моральні норми, що передбачають повагу до краси та спадку попередніх поколінь. Опір відбувається усіма можливими способами, пропонується і власний проект – реставрації, а не т.зв. реконструкції історичної вулиці.
Одним із видів мирного протесту стала акція, що пройшла на Узвозі 20 січня 2006 р.
Акція була організована громадською мережею "Опора" (що тісно співпрацює з ініціативною групою щодо скасування "реконструкції" Узвозу), творчими гуртами "Горище" та "Школа коляди" і реєструвалася напередодні як цілком серйозний масовий захід. Тому без пильного нагляду "міліції, котра з народом" не обійшлося.
Утім, захід був веселий та – кажучи модним нині висловом - креативним: молодь зібралася, щоб заспівати щедрівки, подарувати мешканцям та відвідувачам Узвозу посмішку і відродити напівзабуті обряди, що супроводжують Різдвяні свята.
Посеред Андріївського узвозу, не звертаючи уваги на іномарки (що вперто намагалися проїхати) "опорівцями" та іншими небайдужими громадянами цього разу розповідалися казки, імпровізованим "Котом" їлися вареники – за традицією, без помічі виделки, дівчата гадали на судженого... Ніхто й не подумав би, що до акції долучилася колишня "чорна "Пора"", а нині ГО "Опора" (представники якої звикли, напевно, до серйозніших виявів протесту), якби не листівки, що розповсюджувалися паралельно – вони містили вірші на честь Узвозу та інформацію про наміри його знищення. Адже нині усі в очікуванні того, що "долю Андріївського узвозу в січні 2006 р. будуть вирішувати депутати Київської міської ради, а згодом – влада Подільського району".
Роздаючи такого змісту листівки, з веселим настроєм приблизно 20 чоловік щедрувальників пройшли усім Узвозом у супроводі камер журналістів, добряче повеселивши народ та показавши, що можливі і такі акції мирного спротиву – із залученням старовинних обрядів, мирні і аполітичні. Танцювала під народні мелодії навіть журналістка каналу К1, котру запросили до кола щедрувальників. А чоловік, що зображав достоту діда Панаса, розповідав дещо модернізовані казки про Червону шапочку...
Таким, мабуть і є справжній креатив – учасники успішно привернули увагу до себе та до того наступу на казку, яку все ще ведуть забудовники з Верховної ради, а разом з тим від душі побажали усім, хто їм зустрівся, щастя та здоров"я.
Залишається побажати не меншої креативності у подальшому спротиві нашій громадськості – і до нових акцій!

Василюк Олексій